Деформації образу світу молоді в процесі соціалізації
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-2348.2020.3.18-22Ключові слова:
образ світу, соціалізація, поведінка, деформаціяАнотація
У статті описано структурні деформації образу світу сучасних старшокласників, як-от порушення когнітивних знань про світ, емоційних переживань, сприйняття реального та ідеального світу. Деформації образу світу є психологічною основою формування відхилень поведінки і соціалізації сучасних школярів.
Посилання
- Abulkhanova-Slavskaya, K. A. (1980). Deiatelnost i psikhologiia lichnosti [Activity and personality psychology]. Moscow: Nauka [in Russian].
- Burlachuk, L. F., & Morozov, S. M. (2005). Slovar-spravochnik po psikhodiagnostike. Saint Petersburg: Piter [in Russian].
- Bushai, I. M. (2007). Psykholohichni osoblyvosti rozvytku obrazu svitu shkoliariv. Chernihiv: Chernihivskyi derzhavnyi tsentr naukovo-tekhnichnoi i ekonomichnoi informatsii [in Ukrainian].
- Vasiliuk, F. E. (2003). Metodologicheskii analiz v psikhologii. Moscow: Smysl, MGPPU [in Russian].
- Vygotsky, L. S. (2005). Psikhologiia razvitiia cheloveka. Moscow: Smysl; Eksmo [in Russian].
- Prigozhin, I. (1991). Filosofiia nestabilnosti [Philosophy of instability]. Voprosy filosofii, 6, 46–52 [in Russian].
- Rubinstein, S. L. (2003). Bytie i soznanie. Chelovek i mir [Being and consciousness. Man and the world]. Saint Petersburg: Piter [in Russian].
- Festinger, L. (2000). A theory of cognitive dissonance. Saint Petersburg: Rech [in Russian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Bushai Igor
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автор (и) зберігає авторські права за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, що дозволяє іншим ділитися твором (копіювати та розповсюджувати матеріал у будь-якому носії або форматі) та адаптувати твір (трансформувати та використовувати матеріал для будь-якої мети, навіть комерційної) з підтвердженням атрибуції твору.
b) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень і дозволяє автору (авторам) зберігати права на публікацію без обмежень.
c) Автори можуть укласти окремі, додаткові договірні умови щодо розповсюдження твору (наприклад, опублікувати його в інституційному сховищі або опублікувати в книзі), із підтвердженням його первинної публікації в цьому журналі. (Див. Політику самоархівування).
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).