Вікові особливості становлення самосвідомості особистості у пізній юності
DOI:
https://doi.org/10.18523/2617-2348.2018.50-54Ключові слова:
самосвідомість, ідентичність, становлення, особистість, пізня юність, студентиАнотація
Статтю присвячено віковим особливостям становлення самосвідомості особистості у пізньому юнацькому віці. Теоретично встановлено, що в цей період відбувається інтенсивне становлення самоідентичності особистості, що зумовлено її потребою у самовизначенні. Емпірично виявлено, що в пізній юності процес становлення самоідентичності особистості є динамічним. Із віком для особистості більшої значущості набувають ідентитети, які стосуються її майбутнього самовизначення й самореалізації в особистій і професійній сферах життєдіяльності, меншої – теперішніх сімейних ролей і соціального статусу. Визначені особливості є важливими для психолого-педагогічної теорії та практики.Посилання
- Kon, I. S. (1984). V poiskakh sebya : Lichnost i eye samosoznaniye. Moscow: Prosveshcheniye.
- Krayg, G. (2001). Psikhologiya razvitiya («Mastera psikhologii»). Sankt-Petersburg: Piter.
- Mukhina, V. S. (1985). Problemy genezisa lichnosti. Moscow: MGPI.
- Pomytkina, L. V. (2013). Psykholohiia pryiniattia studentamy stratehichnykh zhyttievykh rishen (Doctoral dissertation) [Abstract].
- Spivak, L. M. (2015). Psykholohiia rozvytku natsionalnoi samosvidomosti osobystosti v yunosti. Kamianets-Podilskyi: TOV «Drukarnia Ruta».
- Stavytska, S. O. (2011). Dukhovna samosvidomist osobystosti : Stanovlennia i rozvytok v yunatskomu vitsi. Kyiv: NPU imeni M. P. Drahomanova, TOV Polihraf plius.
- Erikson, E. (1996). Identichnost : Yunost i krizis (Biblioteka zarubezhnoy psikhologii) (A. V. Tolstykh, Ed.). Moscow: Progress.
- Dworkin, G. (1988). The Theory and Practice of Autonomy. New York: Cambridge Univ. Press.
- Frankfurt, H. (1998). Necessity, Volition and Love. New York: Cambridge Univ. Press.
##submission.downloads##
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2018 Liubov Spivak, Dmytro Spivak
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
а) Автор (и) зберігає авторські права за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International, що дозволяє іншим ділитися твором (копіювати та розповсюджувати матеріал у будь-якому носії або форматі) та адаптувати твір (трансформувати та використовувати матеріал для будь-якої мети, навіть комерційної) з підтвердженням атрибуції твору.
b) Журнал дозволяє автору (авторам) зберігати авторські права без обмежень і дозволяє автору (авторам) зберігати права на публікацію без обмежень.
c) Автори можуть укласти окремі, додаткові договірні умови щодо розповсюдження твору (наприклад, опублікувати його в інституційному сховищі або опублікувати в книзі), із підтвердженням його первинної публікації в цьому журналі. (Див. Політику самоархівування).
г) Політика журналу дозволяє розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у репозитаріях) тексту статті, як до подання його до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).